Rodzaje aparatów ortodontycznych
Blog
wróc do listy wpisów

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Aparaty ortodontyczne dzielą się na rodzaje. Osoba chcąca dokonać korekty pewnych niedoskonałości swoich zębów często staje przed wyborem terapii z użyciem któregoś z nich. Czy chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat i dzięki temu lepiej porównać dostępne opcje? Jeśli tak, to w dalszej części znajdziesz przydatne informacje. 

Aparat ortodontyczny stały

Pierwszym rodzajem aparatów ortodontycznych są aparaty stałe. Używane są do leczenia najpoważniejszych wad zgryzu, takich jak np. tyłozgryz, przodozgryz i zgryz otwarty. Niestety, leczenie za ich pomocą może wiązać się z wieloma problemami i dyskomfortem dla pacjenta. Ich obecność w jamie ustnej utrudnia dbanie o jej właściwą higienę, co w konsekwencji doprowadzić może do powstawania przebarwień, a nawet rozwoju próchnicy.

 

Cena leczenia przy pomocy aparatów stałych jest zwykle wysoka. Spowodowane jest to zarówno kosztami związanymi z wykonaniem i założeniem samego aparatu, jak i częstymi wizytami kontrolnymi w gabinecie stomatologicznym. Te ostatnie oznaczają również konieczność poświęcenia czasu na dotarcie do specjalisty, sam zabieg i drogę powrotną.

 

Aparat ortodontyczny ruchomy

Drugim powszechnie znanym rodzajem aparatów ortodontycznych są aparaty ruchome. Ich największą zaletą jest możliwość ich samodzielnego zdjęcia przez użytkownika. Sprawia to, że można m. in. komfortowo zjeść posiłek i dokładnie je wyczyścić. Leczenie za ich pomocą jest tańsze niż w przypadku aparatów stałych, ale wymaga więcej samodyscypliny ze strony pacjenta - musi on pamiętać, aby nie zaniedbywać terapii. W przeciwnym wypadku może ona nie przynieść zamierzonych efektów.

 

Nakładki ortodontyczne

Czy dobrą alternatywą dla aparatu ortodontycznego są nakładki? Jakie są ich zalety, a jakie posiadają wady?

 

Niewidoczne nakładki ortodontyczne Hello Smile oferują najwyższy poziom komfortu używającym je pacjentom. Podobnie jak w przypadku aparatów ruchomych, w każdej chwili można je zdjąć, co oznacza dużą dozę swobody dla użytkownika. Ponadto są one produkowane przy użyciu transparentnych, odpornych na przebarwienia materiałów. Dzięki nim są właściwie niewidoczne, co pozwala na uzyskanie efektu naturalnego uśmiechu podczas ich noszenia. Dodatkową zaletą jest łatwość utrzymania prawidłowej higieny zarówno nakładek, jak i całej jamy ustnej.

 

wróc do listy wpisów
Powered by Trust.Reviews