FAQ | Hello Smile

Faq

Z czego wykonane są nasze nakładki na zęby?
Ile trwa prostowanie nakładkami ortodontycznymi?
Jakie są przeciwwskazania do rozpoczęcia leczenia aparatem nakładkowym?


Sprawdź odpowiedzi na te i inne, najczęściej zadawane pytania na temat Hello Smile!

Na czym polega terapia nakładkami ortodontycznymi Hello Smile?

Na podstawie skanu 3D Twojej jamy ustnej oraz zdjęcia panoramicznego zębów, stworzymy personalizowany zestaw nakładek ortodontycznych – na szczękę górną i na żuchwę. Nasz produkt od początku do końca powstaje w Polsce. Nakładki na zęby zmienia się co 2 tygodnie, zgodnie z planem leczenia. Aby dokumentować postępy kuracji, wystarczy, że co tydzień po prostu będziesz wykonywać zdjęcia zębów górnych, dolnych, uśmiechu z przodu i z boków. Dla utrwalenia efektu estetycznego zalecamy stosowanie nakładek retencyjnych, które możesz dobrać do swojego planu leczenia.

Dla kogo są przeznaczone nakładki ortodontyczne Hello Smile?

Nakładki ortodontyczne Hello Smile stworzyliśmy dla każdego, kto po prostu chce uzyskać piękny uśmiech! Leczenie naszymi nakładkami na zęby może jednak nie być możliwe w przypadku chorób przyzębia, dysfunkcji czaszkowo-żuchwowej czy posiadania koron lub implantów na przednich zębach. Próchnica również jest przeszkodą i wymaga wyleczenia przed rozpoczęciem terapii.

Jak długo trwa proces prostowania zębów nakładkami ortodontycznymi?

Z nakładkami ortodontycznymi Hello Smile piękny uśmiech uzyskasz już w 3-12 miesięcy. Dokładny czas trwania leczenia zależy od wielu indywidualnych czynników oraz od zaangażowania pacjenta - ważne jest regularne noszenie nakładek na zęby (przynajmniej przez 22 godziny na dobę) oraz cotygodniowe dokumentowanie postępów leczenia.

Jaka jest skuteczność terapii nakładkami ortodontycznymi na zęby Hello Smile?

Przy dobrej współpracy z Twojej strony, sukces jest gwarantowany! Warunkiem jest noszenie nakładek ortodontycznych przez 22 godziny na dobę oraz cotygodniowe wykonywanie zdjęć zębów, w celu dokumentacji postępów leczenia. Wskaźnik skuteczności kuracji aparatem nakładkowym przekracza 95%!

Ile kosztuje leczenie nakładkami ortodontycznymi Hello Smile?

Leczenie nakładkami na zęby Hello Smile, w porównaniu do kuracji tradycyjnym aparatem ortodontycznym, jest nawet o połowę tańsze. Płatność za terapię naszymi nakładkami możesz także rozłożyć na korzystne raty 0%. Wówczas miesięczny koszt kompletu nakładek, w rozbiciu na 48 rat, rozpoczyna się od 119 zł. Finalna cena zależy od wybranego pakietu, planu leczenia i stopnia zaawansowania poprawek.

Jak często chodzi się do lekarza stomatologa w trakcie leczenia za pomocą nakładek ortodontycznych Hello Smile?

Upraszczamy drogę do pięknego uśmiechu, dlatego lekarza stomatologa odwiedzisz tylko raz - po to, by wykonać skan 3D jamy ustnej, na podstawie którego opracujemy Twój plan leczenia. Aby dokumentować postępy leczenia, wystarczy, że co tydzień po prostu będziesz wykonywać zdjęcia zębów według otrzymanej instrukcji - dzięki temu nie musisz odbywać wizyt kontrolnych u stomatologa. Jedyną sytuacją, w której będzie wymagana dodatkowa wizyta u lekarza, jest konieczność zastosowania metody IPR (minimalna redukcja szkliwa). Taki zabieg należy wykonać przed założeniem pierwszego zestawu nakładek.

Z czego są wykonane nakładki na zęby Hello Smile?

Nakładki ortodontyczne Hello Smile produkowane są w Polsce. Wykonujemy je ze stabilnego tworzywa termoplastycznego, które jest dopuszczone do zastosowań medycznych i jest bezpieczne dla zdrowia. Tworzywo pochodzi od wiodącego producenta materiałów dentystycznych, posiada certyfikaty od różnych organizacji zdrowia na świecie (FDA, ISO), nie zawiera BPA i jest biokompatybilne.

Co zrobić w przypadku zgubienia nakładek ortodontycznych Hello Smile?

Jeśli zgubiłeś swoje nakładki ortodontyczne, nie zwlekaj i po prostu zgłoś się do nas! Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie nowe nakładki bez dodatkowych kosztów.

Czy są jakieś negatywne skutki leczenia za pomocą przeźroczystych nakładek ortodontycznych?

Po założeniu pierwszych nakładek możesz odczuwać ucisk i może dojść lekkiego seplenienia, które ustępuje zazwyczaj po kilku godzinach. Po prostu musisz przyzwyczaić się do nakładek!

Jak to działa, że zęby się przemieszczają?

Nakładki ortodontyczne są skonstruowane progresywnie względem siebie. Podczas gdy pierwsza para nakładek jest identyczna z Twoim ustawieniem zębów, kolejne sukcesywnie przesuwają Twoje zęby zgodnie z planem leczenia tak, aby uzyskać planowany efekt. Oznacza to, że każda para nakładek wywiera lekki nacisk, aby pod koniec drugiego tygodnia ustawienie zębów odpowiadało następnej parze. Dzięki temu, kolejne nakładki idealnie pasują i poprzez nacisk zapewniają dalsze przesunięcie zębów. To takie proste!

Czy do opracowania planu leczenia aparatem nakładkowym potrzebne jest zdjęcie rentgenowskie?

Skaner 3D bardzo dokładnie obrazuje uzębienie, dlatego zdjęcie rentgenowskie zazwyczaj nie jest konieczne. Będzie ono potrzebne jedynie wtedy, gdy w przeszłości wykonano u Ciebie leczenie kanałowe. Decyzję w tej sprawie podejmie Twój lekarz prowadzący i to on przekaże Ci wszystkie szczegóły.

Czy nakładki na zęby Hello Smile można stosować u dzieci?

Zasadniczo dzieci i młodzież mogą nosić nakładki ortodontyczne, jednak aktualnie oferujemy nasz produkt wyłącznie osobom pełnoletnim, a w przypadku dzieci - osobom powyżej 16. roku życia. Niepełnoletni pacjenci muszą jednak posiadać zgodę rodzica lub prawnego opiekuna na rozpoczęcie leczenia nakładkami na zęby Hello Smile.

Czy nakładki ortodontyczne Hello Smile można stosować w ciąży?

Tak, terapia nakładkami ortodontycznymi jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Badania naukowe wskazują nawet, że podczas ciąży zęby przemieszczają się szybciej!

Kiedy nie jest zalecana terapia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi?

Leczenie nakładkami ortodontycznymi nie jest zalecane w trudnych przypadkach periodontologicznych, przy dysfunkcjach stawu skroniowo-żuchwowego, przy mocnym stłoczeniu zębów (powyżej 8mm), w przypadku implantów i mostków w obszarze przednich zębów, w przypadku łuków z wieloma ubytkami oraz u pacjentów z zaawansowanym bruksizmem.