Płytka nazębna a leczenie ortodontyczne
Blog
wróc do listy wpisówPłytka nazębna a leczenie ortodontyczne - Hello Smile

Płytka nazębna a leczenie ortodontyczne

Duża ilość płytki nazębnej często towarzyszy leczeniu ortodontycznemu, jeśli odbywa się ono przy użyciu tradycyjnych aparatów. Jej pojawianie się jest naturalną koleją rzeczy, ale jeśli nie będziemy dbać o usuwanie tego osadu, to może to negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Dowiedz się więcej na temat przyczyn powstawania płytki nazębnej i poznaj sposoby na poradzenie sobie z tym problemem!

Przyczyny powstawania płytki nazębnej 

Jakie są przyczyny powstawania płytki nazębnej? Najważniejszym czynnikiem jest bez wątpienia nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Płytka nazębna osadza się przede wszystkim w trudno dostępnych miejscach, do których nie sięga szczoteczka. Proces jej tworzenia się rozpoczyna się już kilkanaście godzin po ostatnim czyszczeniu, więc nietrudno o jej gromadzenie się. Łatwo rozpoznać ją po nieco ciemniejszym kolorze, który może przybierać brązowe lub żółte odcienie, jeśli pijemy dużo kawy i herbaty lub palimy papierosy.

 

Leczenie ortodontyczne za pomocą tradycyjnych aparatów zdecydowanie zwiększa ryzyko powstawania płytki nazębnej. Dzieje się tak z powodu utrudnionego dostępu niektórych miejsc, takich jak przestrzenie między zębami lub osłonięte przez elementy samego aparatu. Jeśli osoba odbywająca tego typu terapię chce odpowiednio dbać o wygląd swoich zębów, zmuszona jest poświęcić na to dodatkowy czas i wysiłek. Niedokładna higiena jamy ustnej może prowadzić do powstawania trudnych do usunięcia przebarwień, więc warto temu przeciwdziałać!

 

Jak poradzić sobie z płytką nazębną?

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z płytką nazębną jest zapobieganie jej powstawaniu. Najlepszym sposobem na to będzie dokładne i regularne dbanie o higienę naszej jamy ustnej. Warto wykorzystywać do tego różne narzędzia, nie tylko klasyczną szczoteczkę - przyda się także nić dentystyczna i płyn do płukania ust.

 

Jeśli należysz do osób chcących uporać się z niedoskonałościami, gdy chodzi o wygląd Twoich łuków zębowych, to świetnym pomysłem będzie terapia przy użyciu nakładek ortodontycznych. Produkty Hello Smile oferują wysoki poziom komfortu, pozwalając na zdjęcie ich w każdej chwili. Dzięki temu pacjent nie musi przejmować się utrudnioną higieną jamy ustnej i ryzykiem pojawiania się płytki nazębnej. Więcej na temat zalet nakładek ortodontycznych możesz przeczytać na stronie https://hellosmile.pl/o-nakladkach.

 

W ofercie Hello Smile znajdują się również innego typu akcesoria, mogące pomóc w dbaniu o piękny wygląd zębów. Wśród nich znajdują się m. in. specjalne nakładki wybielające lub zestawy do bioscalingu. Klienci otrzymują również bezpieczny haczyk, dzięki któremu zdjęcie nakładek przed szczotkowaniem zębów lub posiłkiem zawsze pozostaje szybkie i proste.

 

wróc do listy wpisów
Powered by Trust.Reviews