Od czego zależy kolor Twoich zębów?
Blog
wróc do listy wpisówOd czego zależy kolor Twoich zębów- Hello Smile

Od czego zależy kolor Twoich zębów?

Kolor szkliwa zębów ma znaczenie dla wielu osób. Najczęściej naszym celem jest osiągnięcie pięknego, białego uśmiechu. Niestety, wiele czynników może sprawić, że pojawiać zaczną się przebarwienia. Dowiedz się, czego unikać, jeśli marzysz o zębach rodem z reklamy!

Kolor szkliwa zębów, a tryb życia i dieta

Wiele aspektów codziennego życia może mieć wpływ na kolor naszych zębów. Wyróżnić można wśród nich dwie główne grupy: po pierwsze naszą dietę, a po drugie - nawyki i często powtarzane czynności.

 

Rodzaj i ilość spożywanych pokarmów wpływają na wygląd naszego uśmiechu. Warto o tym pamiętać podczas planowania jadłospisu. Które produkty mogą zmienić kolor naszych zębów?

 

Kawa i herbata, gdy spożywane są w dużych ilościach, mogą przyczynić się do powstawania przebarwień. Przyjmują one postać żółtego lub brązowego osadu, który najczęściej występuje na przednich zębach. Warto pamiętać, że te popularne napoje nie powinny być pite zbyt często, jeśli chcemy zachować piękną biel naszego uśmiechu.

 

Przebarwienia mogą być także skutkiem częstego picia czerwonego wina. Jednak nie tylko wielbiciele alkoholu powinni uważać - na odcień szkliwa zębów wpływają także kolorowe napoje gazowane. Problemem jest nie tylko zawarty w nich cukier, lecz także barwniki.

 

Kolor szkliwa jest zależny również od palenia tytoniu. Jednym z efektów jest pojawienie się osadu o intensywnym kolorze na powierzchni zębów. Warto wspomnieć również o lekach, szczególnie antybiotykach. Częste korzystanie z nich może skutkować zmianą odcienia zębów na żółty lub szary.

 

Wpływ na wygląd zębów może mieć również leczenie ortodontyczne za pomocą tradycyjnego aparatu. Jego noszenie nie tylko utrudnia dbanie o właściwą higienę jamy ustnej, ale stwarza ryzyko powstawania przebarwień, a nawet ubytków w warstwie szkliwa.

 

W jaki sposób uzyskać białe zęby?

Na szczęście istnieją sposoby, aby zachować białe zęby. Po pierwsze, warto wyeliminować z naszego życia czynniki sprzyjające powstawaniu przebarwień. Zmiana nawyków to z pewnością dobry krok w stronę piękniejszego uśmiechu.

 

Jeśli chodzi o kwestię leczenia ortodontycznego, to warto skorzystać z możliwości przeprowadzenia terapii za pomocą nakładek. Można zdejmować je w każdym momencie, co ułatwia dokładne czyszczenie zębów. Co więcej, ich używanie nie pociąga za sobą wysokiego ryzyka powstawania przebarwień,które towarzyszy tradycyjnym aparatom.

 

Jeśli borykasz się z problemem zmiany koloru szkliwa, to mamy dobrą wiadomość. W ofercie Hello Smile znajdują się specjalne nakładki wybielające, dzięki którym uporasz się z przebarwieniami. Osobom chcącym w domowym zaciszu pozbyć się z kamienia nazębnego polecamy z kolei specjalne zestawy do bioscalingu. Informacje o pakietach obejmujących te nakładki znaleźć możesz w naszym cenniku, który dostępny jest na stronie https://hellosmile.pl/nakladki-na-zeby-cennik

 

W Hello Smile wierzymy w ideę kompleksowej troski o zdrowie i wygląd zębów. Zapoznaj się z naszą ofertą już dziś i osiągnij swój wymarzony uśmiech!

wróc do listy wpisów
Powered by Trust.Reviews